(59) 8144919

Archiwum Aktualności - lipiec 2015

"Zepsucie" na youtube

   Jeżeli ktoś nie mógł być w naszym Domu Kultury na premierze filmu zrealizowanego przez młodzież
w ramach projektu Filmożercy z programu Równać szanse, ma okazję zobaczyć ów obraz - Zepsucie za pośrednictwem youtube. Zapraszamy! Polecamy!
https://www.youtube.com/watch?v=xOqjK1hyfWs&feature=youtu.be

Ustecka Muszelka

27.07.2015

   Już w najbliższą środę - 29 lipca o godz.18.00 zapraszamy wszystkich wypoczywających w Ustce do wspólnej zabawy, zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych na nadmorskiej scenie (promenada) w konkursie piosenki dla turystów Ustecka Muszelka.Do zobaczenia!

Zapraszamy na kolejne Święto Latarni

16.07.2015

   Dom Kultury Ustce zaprasza na familijne zdarzenie plastyczne XXI Święto Latarni – imprezę organizowaną przez Pracownię Plastyczną Pod dachem.
   Każdego roku w lipcową niedzielę zapraszamy dzieci, rodziców - miłośników latarni morskich do wspólnego świętowania. Zamysłem zdarzenia jest twórcze spotkanie dzieci z różnych stron, wspólne poznanie się, zabawa w miejscu dla dzieci szczególnym - na wzgórzu latarni morskiej. Symbolami inspirującymi nasze tematy są: słońce, woda, powietrze.
  
W tym roku tematem będą KAPELUSZE PEŁNE SŁOŃCA, a impreza odbędzie się
19 lipca
2015 r. o godz. 16.00 przy Latarni Morskiej w Ustce (ilość miejsc ograniczona).

I po projekcie...

16.07.2015

   W miniony piątek - 10 lipca młodzież z projektu Filmożercy w ramach programu Równać Szanse świętowała zakończenie działań. Głównym punktem wydarzenia była premiera zrealizowanego przez beneficjentów filmu ZEPSUCIE. Publiczność dopisała, humory też. Wszystkim zaanagażowanym w projekt serdecznie dziękujemy, a młodym filmowcom gratulujemy i życzymy pomyślności
w kolejnych przedsięwzięciach....

Bielsko Biała. Mały Wiedeń. Dialog z Przeszłością

15.07.2015

     W dniu 17.07.2015 (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Bielsko Biała. Mały Wiedeń. Dialog z Przeszłością do Bałtyckiego Centrum Kultury. To impreza w ramach Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce.
     Parę słów o autorce prac:
Maria Posłuszna
- bielszczanka, urodzona w 1984 r. W 2009 r. ukończyła studia
na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych o Specjalizacji Malarstwo Sztalugowe.
Od 2014 r. doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Artystycznego w Cieszynie. Autorka licznych wystaw, działaczka kultury. Nauczycielka dzieci i młodzieży. Artystka
z zamiłowania i pasji. W wolnych chwilach zajmuje się artystycznym malowaniem ścian.
www.mariaposluszna.blogspot.com

WAKACYJNY KLUB FILMOWY - zaprasza !!!

14.07.2015

    Dom Kultury w Ustce zaprasza na projekcję filmu Butelki zwrotne w ramach Wakacyjnego Klubu Filmowego.To pełna radości i wzruszeń zwariowana opowieść o ludziach, którzy nigdy nie rezygnują z poszukiwań jasnej strony życia, którzy nie boją się kochać i uciekać w marzenia. Film nawiązuje do najlepszych czeskich komedii: Samotni, Obsługiwałem angielskiego króla, Kola. NAJBARDZIEJ KASOWA KOMEDIA W HISTORII CZESKIEGO KINA!
    Seans odbędzie się 14.07.2015 o godz. 17.30 w Bałtyckim Centrum Kultury w Ustce, ul. Kosynierów 21. Wstęp wolny!

FINAŁ PROJEKTU FILMOŻERCY - PREMIERA

09.07.2015

   Zespół filmowy "Filmożercy" zaprasza 10 lipca (piątek) o godzinie 18.00 na premierę swojej najnowszej produkcji ZEPSUCIE. To dramat kryminalny z elementami filmu grozy. Opowiada historię detektywa, który musi walczyć o swój honor i szacunek.
W poszukiwaniu nowych zleceń trafia w wir intrygi, w której karty rozdają skorumpowani urzędnicy. Także coś dla widzów o mocnych nerwach :)

   Premiera odbędzie się w Domu Kultury. Jest zakończeniem cyklu spotkań młodzieży
w ramach projektu Filmożercy finansowanego z programu Równać Szanse.

 

 

Nasz Dom Kultury w projekcie NCK "Zaproś nas do siebie"

09.07.2015

Miło nam poinformować, że nasz Dom Kultury zakwalifikował się do projektu Narodowego Centrum Kultury "Zaproś nas do siebie!". O miejsce ubiegało się
80 instytucji kultury z całej Polski, działających w dużych, średnich, jak i bardzo małych miejscowościach, otwartych na współpracę i podnoszenie kompetencji! Nam się udało! Jesteśmy wśród 20 beneficjentów!...