(59) 8144919

Sekcja plastyczna

1. ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych. Warsztaty dla dzieci w wieku
5-8 lat obejmują rysunek, malarstwo, elementy grafiki, papieroplastykę, rzeźbę, rękodzieło - podstawy szycia, robienia na drutach oraz techniki dekoracyjne. Starsi, od 9 roku życia i młodzież, poznają różnorodne techniki plastyczne, rękodzieło - techniki dziewiarskie, grafikę, techniki dekoracyjne, spróbują sił także w robieniu swojej biżuterii.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych zajęciach - działaniach i pomysłach plastycznych .

 

WTOREK

- 15.00-16.30 - dzieci małe (5-8 lat) - BCK

CZWARTEK
- 16.00-18.30 - dzieci starsze (od 9 lat)/ młodzież - grupa rękodzieła "Przydasie" - BCK

 

Prowadząca: DOROTA PAŚCIAK

2. USTECKI KLUB PLASTYKA

Od wielu lat w naszym domu kultury spotyka się Ustecki Klub Plastyka, skupiający artystów zajmujących się malarstwem, witrażem, rzeźbą.  Prace członków Klubu można oglądać na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Domu Kultury w Ustce i nie tylko.
 

Prezes Klubu: ANNA CHODYNA

3. KLUB HAFTU ARTYSTYCZNEGO

Klub Haftu Artystycznego istnieje już ponad 35 lat. Skupia panie w różnym wieku zajmujące się robótkami ręcznymi: haftowanie, wyszywanie, szydełkowanie, robienie na drutach. Prace uczestniczek zajęć prezentowane są na wystawie zbiorowej raz w roku. Spotkania odbywają się w czwartki w godz.16.00 - 18.00 w Bałtyckim Centrum Kultury na ul. Kosynierów 21. Wszystkich chętnych, by dołączyć do grupy zapraszamy serdecznie.

Prowadząca: URSZULA MROCZEK

4. CERAMIKA

To propozycja dla dzieci od 6 roku życia i młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki ceramiczne, lepienie z gliny, zasady wypalania, nauka angobowania, szkliwienia. Biorący udział w spotkaniach wykonają swoje rzeźby, biżuterię i różne przedmioty użytkowe np. zegary. Poznają także specyfikę pracy na kole garncarskim.

 

Prowadząca: ANETA KOSTKA