(59) 8144919

Sekcja muzyczna

W sekcji muzycznej mamy kilka propozycji rozwijania zainteresowań. Są one adresowane do dzieci i młodzieży preferujących różne formy aktywności muzycznej.

1. NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH

 

NAUKA GRY NA GITARZE

Nauka gry na gitarze klasycznej, elektrycznej i ukulele dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 19 lat. Zajęcia indywidualne lub w grupach 2-3 osobowych. W zajęciach mogą brać udział osoby, które dopiero zapoznają się z instrumentem oraz takie, które już na nim grają.


Cele zajęć:

  • rozwijanie zdolności i zainteresowań muzycznych uczniów oraz rozwijanie techniki gry na instrumencie, wyrabianie wrażliwości muzycznej,
  • zapoznanie się z zapisem nutowym (umiejętność czytania i zapisywania nut – wartości rytmicznych i wysokości dźwięku),
  • obycie ze sceną i publicznością poprzez organizowanie koncertów i występów dla osób biorących udział w zajęciach,
  • wyrobienie umiejętności pracy w grupie poprzez granie utworów zespołowych oraz duetów.

Prowadzący: PAWEŁ KORNELUK

 

NAUKA GRY NA PIANINIE

Nasza nowa propozycja dla dzieci od 8 roku życia i młodzieży. To zajęcia indywidualne, obejmujące podstawy gry na pianinie. Zapraszamy osoby, które dopiero zapoznają się z instrumentem.

 

Prowadzący: PAWEŁ KORNELUK

 

NAUKA GRY NA PERKUSJI

Wiek: bez ograniczeń. Oferta dla rozpoczynających przygodę z perkusją, jak i dla tych ktorzy zużyli już kilka zestawów perkusyjnych pałek.

 

Prowadzący: BARTOSZ GRUDZIŃSKI

 

 

2. STUDIO WOKALU

Zajęcia adresowane do młodzieży, której pasją jest śpiewanie. Uczestnicy pracują nad emisją głosu, uczą się prawidłowego oddechu i obycia na scenie. Swoje umiejętności prezentują na Otwartej scenie muzycznej oraz podczas różnorodnych koncertów i imprez w naszym mieście.

Prowadząca: WIOLETTA KASZUBA

3. DZIECIĘCY ZESPÓŁ WOKALNY Figielek  i Andante

Dzieci uczą się piosenek o różnej tematyce, zgodnie z przypadającą okazją, uroczystością. Ćwiczą poprawną intonację, dykcję oraz tworzą drobne układy choreograficzne. Podczas zajęć jest również czas na zabawy i gry muzyczno-ruchowe, co rozbudza zainteresowania muzyczne i pozwala dziewczynkom ciekawie i twórczo spędzać wolny czas. Próby odbywają się w środy:

- FIGIELEK (7-9 lat) - godz.16.00-17.30.

- ANDANTE (powyżej 9 lat) - godz.17.30-19.00

Prowadząca: MARIOLA WÓLCZYŃSKA