(59) 8144919

06.06.2016

XIX NFPD BURSZTYNOWE SŁONECZKO

     XIX Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej Bursztynowe Słoneczko już za nami. To był rozśpiewany weekend, pełen emocji. Gościliśmy młodych wokalistów z: Helu, Bytowa, Zaleskich, Sławna, Piły, Gdańska, Słupska, Czarnkowa i oczywiście z Ustki.

     Jury pod przewodnictwem pani Teresy Przeradzkiej - Pajzderskiej wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Laureatów poznaliśmy podczas Koncertu Galowego na scenie usteckiej promenady nadmorskiej. W tym roku finał festiwalu nabrał pirackiej oprawy.

     Grand Prix tegorocznego Bursztynowego Słoneczka zdobyła 16-letnia Natalia Andrzejczak, reprezentantka Domu Kultury w Ustce (instruktor: Wioletta Kaszuba). Pierwszy raz w historii festiwalu Grand Prix zostało przyznane naszej reprezentantce. Bardzo się cieszymy i gratulujemy wszystkim laureatom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

     Festiwal był pełen dobrego humoru, emocji i słońca. W przygotowaniu imprezy pomógł nam Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce, wparli nas nasi przyjaciele – sponsorzy: Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, Hydro-Naval, Bank Spółdzielczy w Ustce, EMPEC Ustka i państwo Góreccy. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!